«

»

Gru 03

MAMYY PIERWSZY AED W GMINIE

OSP w Buczkowicach jest pierwszą jednostką w gminie, która dysponuje tak specjalistycznym sprzętem. Koszt defibrylatora wraz z niezbędnym osprzętem to 6500zł. Zakup został sfinansowany ze środków pochodzących ze zbiórki mieszkańców Buczkowic oraz własnych OSP.

Według danych Europejskiej Rady Resuscytacji nagłe zatrzymanie krążenia jest najczęstszą przyczyną zgonów w Europie. Podjęcie akcji resuscytacyjnej i zastosowanie AED może zwiększyć szanse na przeżycie poszkodowanego o ponad 70%. 

AED jest to urządzenie służące do przeprowadzania zabiegu przywrócenia akcji serca u osób,     u których nastąpiło zatrzymanie krążeniowo oddechowe, jak również u osób, u których wystąpiło poważne zaburzenie rytmu serca np. migotanie komór lub przedsionków.

Co wyróżnia nasze AED?

Unikalny feedback – maksymalna pomoc dla ratownika
Defibrylator Zoll AED Plus wyposażony w elektrody z czujnikiem siły nacisku nie tylko analizuje rytm pracy serca pacjenta i w razie potrzeby udziela wstrząsu defibrylacyjnego, ale także oferuje unikalny feedback z przeprowadzanej pomiędzy kolejnymi władowaniami resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Zoll AED Plus analizuje głębokość i tempo ucisków klatki piersiowej i informuje ratownika za pomocą komunikatów głosowych i na ekranie monitora o poprawności przeprowadzanej akcji ratowniczej. W razie potrzeby defibrylator przekazuje informację o konieczności zwiększenia lub zmniejszenia głębokości ucisków ratowniczych. Ponadto wbudowany metronom umożliwia zachowanie właściwego tempa masażu klatki piersiowej.

Najprostsze w użyciu elektrody
Unikalne elektrody CPR-D Padz  połączone w jedną całość minimalizują błędy występujące podczas procesu naklejania elektrod i umożliwiają szybkie i łatwe zlokalizowanie odpowiedniego miejsca umieszczenia elektrod na klatce piersiowej pacjenta. Na części łączącej elektrody widoczny jest niebieski krzyż, który wskazuje miejsce ucisku klatki piersiowej.

Ekran, system diod i piktogramy
Obok jasnych komunikatów głosowych w języku polskim przeprowadzających osobę ratującą przez cały proces reanimacji, Zoll AED Plus wyposażony jest w duży ekran tekstowy, diody sygnalizujące oraz piktogramy przypominające o wszystkich koniecznych do wykonania czynnościach ratowniczych i o właściwej ich kolejności.

Osobne algorytmy dla pacjentów dorosłych i pediatrycznych

Zoll AED Plus przeznaczony jest do defibrylacji zarówno pacjentów dorosłych oraz dzieci. Defibrylator sam rozpoznaje rodzaj podłączonych elektrod (dla dorosłych, pediatryczne) i automatycznie dostosowuje poziom energii defibrylacji do wieku pacjenta.

 

 

 

 

 

 

 

 

Pamięć wewnętrzna
Defibrylator wyposażony jest w pamięć wewnętrzną, umożliwiającą ciągły zapis EKG (3,5 godziny) wraz z informacjami o czynnościach ratowniczych i komunikatami AED.

Na naszym wyposażeniu znalazł się także PULSOKSYMETR.

 

służy do nieinwazyjnego pomiaru stężenia tlenu we krwi, tętna oraz persfuzji. Działanie pulsoksymetru oparte jest na zasadzie pomiaru pochłaniania przez czerwone krwinki promieniowania o dwóch różnych długościach fali – czerwonego i podczerwonego. Pulsoksymetr jest szczególnie polecany dla pacjentów z chorobami serca, nadciśnieniem, cukrzycą, z chorobami układu oddechowego.

 

 

 

LICZYMY ŻE AED, KTÓRE JEST NASZYM WSPÓLNYM DOBREM NIE BĘDZIE MUSIAŁO BYĆ  UŻYWANE, JEDNAKŻE JEŚLI ZAJDZIE TAKA POTRZEBA BĘDZIE GWARANTEM POMOCY NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>